Kadın Azmağı’nda Tekne Turları

Şüphesiz Akyaka’nın en özel özelliklerinden biri de “Kadın Azmağı” dır. Kadın Azmağı, Akyaka’nın yanındaki ağaçların ve sazlıkların üzerinden doğal bir akvaryum gibi kayarak Gökova Körfezi’ne akıyor. Azmağın serin, şiirsel su altı bitkileri, balık, kaplumbağalar, üzerinde yüzen ördekler ve sevimli su sodası (lutra lutra), bölgenin doğal dokusunu canlı tutuyor. Su samurlarını (lutra lutra) unutmamalıyız, 1200 metre uzunluğundaki  Dere’nin sevimli misafirleri ve doğal bir akvaryum görünümündedirler. Nehir boyunca kano ve iskeleden Piyade adlı tekneyle 35 dakikalık bir yolculuk inanılmaz.

Muhteşem doğaya sahip bir teknede seyahat eden turistler, farklı flora ve fauna türlerini görme fırsatı buluyor. Dere Gökova Sazlığı’na ve ana kola kadar uzanan birçok şubesi ile birbirine yakın yüzlerce tatlı su kaplıcasından oluşmaktadır. Yan kolların bazı kısımlarında sazlardan oluşan kanallar bulunmaktadır. Denize yakın olmasına rağmen berrak, derin ve yüksek akıntılı akarsularda yetişen tatlı su bitkilerinin boyu 4-5 metreyi bulur.

Nerede ?

Muğla’nın Ula ilçesindeki “Sakin şehir” olarak da  anılan Akyaka‘da doğal ortamı ve akvaryum görünümündeki Deresi’ne her sene çok  fazla turist geliyor.

Kadın Azmağı

 

 

 

 

Bilgi ve Rezervasyon talepleriniz için iletişim adresinden bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz. Güncel haber, etkinlik ve kampanyalardan haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Konaklama | Araç Kiralama | Tur & GeziGökova Dağ Evleri | Villa Vali | Yenice Vadi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...